41 Yaşındaki Öğretmen Ek İşi Sayesinde Paraya Para Demiyor! Eğitimci Arkadaşlarına Hazırladığı Materyallerle Kapıyı Araladı

Becky Powell haftada ortalama 10 saatini eğitimci arkadaşlarının satın alabileceği veya indirebileceği dijital çalışma sayfaları hazırlamak için harcıyor.

41 yaşında anaokulu öğretmeni olan Powell, geçen yıl bu sayede 125.500 dolar kazandı. Okul öncesi öğrencilere okuma yazma öğretmeye yardımcı olmak için tasarlanan çalışma sayfası kitapçıklarını, Etsy tarzı bir pazar yeri olan Teachers Pay Teachers’daki çevrimiçi mağazasında yayınladı.

2015 yılında ek işine ilk olarak başladığında, birkaç hafta içinde yaklaşık 60 dolar para kazandığını söylüyor.

Sınıfı onun için bir araştırma laboratuvarı ve sahip olduğu öğretme becerisinin, web sitesindeki bir boşluğu doldurmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

ÖNEMLİ OLAN NİŞ ALANA YÖNELMEK

Birçok kişi internette ek iş yapsa da böyle paralar kazanamıyor. Kendisini diğerlerinden ayıran özellik neydi? diye sorulduğunda tecrübeli öğretmen şu yanıtı veriyor:

“Zenginlik nişlerde bulunur. Gerçekten iyi yapabileceğiniz bir alanı bulun ve ona odaklanın.

Benim için mesele sadece okuma yazma öğretmek değildi. Uygulamalı faaliyetleri ve onları meşgul edecek hazır araçları düşünüyordum. Fikirleri gerçekten derinlemesine araştırdım, detaylandırdım, daha da spesifik hale getirdim.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x