Dilan Polat-Engin Polat adliyede

Kara para aklama iddiasıyla gündemde olan Engin Polat ile eşi Dilan Polat, düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde 6 saat ifade veren çift, işlemlerinin ardından gece saatlerinde sağlık kontrolüne götürüldü. Sabah 07.45 sıralarında Polat çiftiyle birlikte 18 kişi adliyeye sevk edildi.

DİLAN POLAT’A 26, ENGİN POLAT’A 40 SAYFA SORU

İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan, Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 18 şüpheli adliyeye gönderildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Engin Polat ve Dilan Polat’ın da aralarında olduğu şüphelilerle ilgili “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından başlatılan soruşturma devam ediyor.

Soruşturma kapsamında İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 18’inin, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı. Aralarında Dilan Polat ile Engin Polat’ın da olduğu 18 şüpheli, Kartal’daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Polis ekiplerince 4 gün boyunca süren ifade alma işlemlerinde Dilan Polat’a 26, Engin Polat’a ise 40 sayfa soru sorulduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x