WMINOLAB’a Altın Havan ödülü

Eczacı Dergisi tarafından 2010 yılından bu yana gerçekleştirilen Altın Havan Ödül Töreni’nin 13’üncüsü gerçekleştirildi. Ar-Ge ve inovasyona önemli yatırımlarda bulunan World Medicine, WMINOLAB İnovasyon Laboratuvarı ile “2023 Yatırım Ödülü”ne layık görüldü. Ödülü World Medicine Ar-Ge ve Ruhsatlandırma Direktörü Erdinç Babuç teslim aldı.

World Medicine, Eczacı Dergisi tarafından verilen ve Sektörün Oscar’ı” olarak bilinen 13. Altın Havan Ödülleri’nde WMINOLAB İnovasyon Laboratuvarı ile “2023 Yatırım Ödülü”nün sahibi oldu.

World Medicine her yıl satış gelirinin yüzde 5’ini Ar-Ge’ye ayırıyor

Sağlıklı yarınlar için ulaşılması zor ve önemli ürünleri en yeni teknolojileri kullanarak üretmek ve bilim alanında fark yaratmak için Ar-Ge yatırımlarına hız veren World Medicine, her yıl satış gelirlerinin yaklaşık yüzde 5’ini Ar-Ge için kaynak oluşturmaya ayırıyor.

Ar-Ge, inovasyon ve yatırım alanındaki çalışmalarıyla bugüne kadar birçok ödüle layık görülen World Medicine, son olarak da Altın Havan’ın sahibi oldu.

Geçtiğimiz aylarda Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından gerçekleştirilen, OSBÜK-OSB Yıldızları listesinde tüm organize sanayi bölgesi şirketleri arasında genel performans sıralamasında ikinci olan World Medicine, ayrıca Turkishtime tarafından hazırlanan “Ar-Ge 250 listesinde Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında da Türkiye genelinde tüm sektörler içinde bu yıl yeniden en çok proje üreten ikinci şirket oldu. 

WMINOLAB ile ülke ekonomisine katkı sunuluyor

İleri teknik analizlerin yapılmasına imkân tanıyan yüksek hassasiyete sahip teknolojik ekipmanlarla donatılmış WMINOLAB İnovasyon laboratuvarı World Medicine’in Araştırma ve Geliştirme Laboratuvarları çatısı altında yer alıyor.

Laboratuvarda LC-MSMS, GC-MS, ICP-MS ve LC-QTOF olarak sektörde bilinen kütle spektrofotometreleri ile temel olarak maddelerin yapı analizi, elementel safsızlık, nitrozamin safsızlıkları ve birincil ambalaj malzemelerinden ürüne geçebilecek safsızlıkların kontrol çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Laboratuvarın uluslararası standartlarda büyük öneme sahip ve güvenirliğini kanıtlayan ISO 17025 akreditasyonu bulunuyor. İlaç otoriteleri tarafından talep edilen bu kapsamlı analizler için WMINOLAB, yurtiçi ve yurtdışında bulunan tüm ilaç firmalarının ihtiyaçlarına yönelik hizmet veriyor. Böylece WMINOLAB ile ülke ekonomisine ciddi bir katkı sunulmuş oluyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x