Xiaomi 14 Ultra, performasn testini ağlattı!

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Xiaomi 14 Ultra‘nın Şubat ayı sonuna doğru tanıtılması bekleniyor. Xiaomi Grup Başkanı’nın Weibo’da paylaştığı bir gönderi, telefonun yakında piyasaya sürüleceğine dair güçlü ipuçları verdi. Xiaomi 14 Ultra hakkında son birkaç aydır internet üzerinde birçok dedikodu dolaşıyordu. Şimdi ise bu beklenen amiral gemisi, Geekbench performans değerlendirme platformunda ortaya çıktı.

Geekbench veritabanında 24030PN60G model numarasıyla listelenen Xiaomi 14 Ultra’nın ‘G’ harfi, global varyantı ifade ediyor. Model numarası, daha önce alınan diğer sertifikalarla da örtüşüyor. Performans değerlendirme platformuna göre, akıllı telefonun ‘aurora’ kod adlı bir anakarta ve maksimum 3.30GHz hızında çalışan sekiz çekirdeğe sahip olduğu belirtiliyor. Yonga seti, Adreno 750 GPU ile eşleştirilmiş. Bu durum, Snapdragon 8 Gen 3‘ün cihazda kullanıldığına dair güçlü bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Xiaomi 14 Ultra, performasn testini ağlattı!

Geekbench’e göre Xiaomi 14 Ultra, 16GB RAM ile gelecek. Farklı yapılandırmaların da olabileceği düşünülüyor. Akıllı telefon, Android 14 işletim sistemiyle yüklü olarak piyasaya sürülecek.

Xiaomi 14 Ultra’nın Geekbench 4’te ve en yeni sürüm olan Geekbench 6’da değil, test edildiğine dikkat çekiliyor. Tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarında sırasıyla 9,317 ve 26,523 puan alarak olağanüstü yüksek skorlar elde ettiği belirtiliyor.

Xiaomi 14 Ultra, daha önce BIS, EEC ve IMEI sertifikalarını almıştı. Bugün erken saatlerde DCS, yaklaşan cihazın dünyada ilk kez 80W kablosuz şarj desteği sunabileceğini öne sürdü. Akıllı telefon hakkında sızdırılan diğer detaylar arasında 1440p çözünürlüğünde dört kenarı kavisli ekran, ultrasonik parmak izi tarayıcı, uydu iletişimi ve dört adet 50MP kamera bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x