Yüksek Risk Uyarısı: Haftaya Bu 3 Altcoin’den Uzak Durun!

Açgözlülük kripto para piyasasını ele geçirdi. Böylece, çoğu altcoin projesi öncü göstergelerde aşırı alım durumuna ulaştı. Kripto uzmanı Vinicius Barbosa’ya göre, böylesine riskli bir senaryoda, bu göstergelerden daha fazla etkilenen ve yatırımcıların önümüzdeki hafta işlem yapmaktan kaçınması gereken üç token öne çıkıyor.

Piyasa aşırı alım durumunda

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa bu hafta oldukça ısındı. Bazı tokenler kaydettikleri yükseliş ile yatırımcılarının cebini doldurdu. Bununla birlikte, bu aşırı alım durumu riskleri de beraberinde getiriyor. Özellikle CoinGlass’ın Göreceli Güç Endeksi (RSI) ısı haritası, 1 haftalık zaman diliminde bu genel aşırı alım durumunu gösteriyor. 15 Aralık’ta ortalama RSI 72,05 puandı. Yani, piyasa halihazırda aşırı alım durumunda.

Kripto Piyasası RSI Isı Haritası 1 haftalık. Kaynak: CoinGlass

Özellikle üç altcoin, 4 saatlik ve 24 saatlik zaman dilimlerinde daha yüksek bir RSI’ya sahip. Doğru risk yönetimi için, kripto para yatırımcılarının önümüzdeki hafta aşağıdaki üç kripto para birimiyle işlem yapmaktan uzak durmasında fayda var.

İlk sırada patlama yaşayan Solana’nın memecoin’i Bonk (BONK) var

Bonk (BONK), erken alıcılar için büyük kazançları da beraberinde getirdi. Bu nedenle altcoin, sosyal medyada trend oluyor. Ancak, tamamen spekülatif doğası, yüksek bir RSI verisi ve traderlar için ekstra riskler taşıyor. Bu meme-coin, Solana’daki (SOL) ilk köpek temalı kripto para. Devasa 60 trilyon BONK dolaşım arzı göz önüne alındığında, CoinGlass bunu 1000BONK olarak endeksliyor. 1000BONK, gün içinde %88 artışla 0,02772 dolardan el değiştiriyor. (CoinMarketCap’e göre BONK 0,00002772 dolar) İlginç bir şekilde, BONK hem 4 saatlik hem de 24 saatlik grafiklerde 76,41 ve 82,52 RSI ile aşırı satın alınmaya devam ediyor.

Kripto Piyasası RSI Isı Haritası 4 saatlik, BONK. Kaynak: CoinGlass

Göstergeler bu altcoin için de kırmızı yandı: Aave (AAVE)

BONK’tan farklı olarak Aave (AAVE), 2024 için yatırım yapmak için sağlam bir DeFi altcoin projesi. Yönetişim ve likidite madenciliği için tokenını kullanan, 10’dan fazla Blockchain’i destekleyen lider borç verme platformu. İlginç bir şekilde, 24 saatlik Göreceli Güç Endeksi’nde güçlü bir ivme kaydediyor. Bununla birlikte, AAVE 4 saatlik ve 1 haftalık dönemlerde, sırasıyla 78,07 ve 79,38 RSI puanıyla aşırı satın alınmış görünüyor. Token, yazı sırasında günlük bazda %20,11 artışla 115,49 dolardan işlem görüyordu.

Kripto Piyasası RSI Isı Haritası 4 saatlik, AAVE. Kaynak: CoinGlass

Listenin son sırasındaki altcoin: Internet Computer (ICP)

Traderların bu noktada alım satım yapmaktan uzak durması gereken son token Internet Computer (ICP). Esasen ICP, son 24 saatte %11 artışla 7,17 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, tüm zaman dilimlerinde aşırı alım durumunda. Token, 4 saatlik, 24 saatlik ve 1 haftalık RSI değerlerinde sırasıyla 74,9, 76,86 ve 89,49 göstergelerine sahip.

Kripto Piyasası RSI Isı Haritası 4 saatlik, ICP. Kaynak: CoinGlass

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, önümüzdeki hafta işlem yapmaktan kaçınmak için bahsedilen bu üç altcoin projesinden herhangi biri, değişken ve öngörülemeyen kripto para piyasasında hala iyi performans gösterebilir. Değer özneldir ve spekülasyonun, bahsettiğimiz hususlara rağmen fiyatları ve sıralamaları yukarı çekmesi mümkündür.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x